Kur tas suns ir aprakts

Raksts no Janvāra izdevuma:

Zināma intriga aizvadīto Saeimas vēlēšanu sakarā bija biedrības Latvijas ceļu būvētājs (LCB) vasaras nogalē parakstītā vienošanās ar lielākajām politiskajām partijām par atbalstu Autoceļu fonda kā finanšu krātuves atjaunošanai. Biedrība arī sagatavoja pamatu grozījumu projektam Autoceļu likumā un cerēja, ka tas tiks pieņemts līdz ar valsts budžetu 2015. gadam. Nāca vilšanās. Saeimas 18. decembra sēdē tika noraidīts priekšlikums grozījumu projektu virzīt izskatīšanai komisijās – tam pietrūka balsu.

No VIA no sirds

Raksts no Janvāra izdevuma:

Pateicoties SIA VIA, Latvijas ceļu muzejā ir nonācis jauns eksponāts – Anglijas firmā Wallis & Steevens pagājušā gadsimta vidū ražotais veltnis Advance. Uz Latvijas ceļiem tas nostrādājis vairāk nekā 30 gadu, bet pēdējos desmit nostāvējis dīkā, līdz...

Mierā mēs neliksimies!

Raksts no Decembra izdevuma:

Zigmārs Brunavs, biedrības Latvijas ceļu būvētājs izpilddirektors

Ir aizvadīts pietiekami spraigs gads. Jau vairāku gadu garumā bija ievilkušās peripetijas ap nesen pieņemto jauno Būvniecības likumu un to pavadošajiem vispārējiem un speciālajiem būvnoteikumiem. Biedrība arvien ir ņēmusi aktīvu dalību šajā procesā, kur īpaši ir izceļams tas apstāklis, ka mēs tikpat labi varējām palikt bez šiem speciālajiem būvnoteikumiem, par tiem nācās nenogurstoši cīnīties vārda pilnā nozīmē. Dažiem varētu šķist, ka līdz ar to šim likumam ir pielikts punkts. Taču mūsu ieskatā tas ir tikai komats vai semikols, jo pieņemto normatīvo aktu kvalitāte varēja būt augstāka un pie tiem vēl nāksies atgriezties.

LCB: Mūsu iespējām ir robeža

Raksts no Decembra izdevuma:

Vēl novembrī, saskatot, ka valdībā gatavotais valsts budžeta projekts 2015. gadam krasi atšķiras no satiksmes ministra Anrija Matīsa Autoceļu padomes septembra sanāksmē demonstrētā nozarei nākamgad paredzētā finansējuma tā samazinājuma virzienā, biedrība Latvijas ceļu būvētājs (LCB) divās atsevišķās vēstulēs vērsa valdības vadītājas Laimdotas Straujumas uzmanību uz šāda pavērsiena graujošo ietekmi uz valsts autoceļu un visas tautsaimniecības stāvokli.

Pamanītais

Raksts no Novembra izdevuma:

SIA Binders rīkotājdirektors Aigars Sēja: Ekonomikas likumus apgāzt nav iespējams. Ja būs pieejams lielāks finansējums, būs arī augstākas cenas.

Latvijas Būvniecība, Nr. 5, 2014.